TG88CO196EC40
- 제조업체 부품 번호:
- TG88CO196EC40
- 제조업체/브랜드:
- Intel
- 설명의 일부:
- IC MCU 16BIT 256KB FLASH 132QFP
- 재고 상태:
- 6
- 제조사 :
- Intel
- 제품 카테고리 :
- 마이크로컨트롤러
- Connectivity :
- CANbus, SIO, SSIO
- Core Processor :
- MCS 96
- Core Size :
- 16-Bit
- Data Converters :
- A/D 16x10b
- EEPROM Size :
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of I/O :
- 59
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (TA)
- Oscillator Type :
- Internal
- Package / Case :
- 132-QFP
- Peripherals :
- WDT
- Product Status :
- Obsolete
- Program Memory Size :
- 256KB (256K x 8)
- Program Memory Type :
- FLASH
- RAM Size :
- 4K x 8
- Speed :
- 40MHz
- Supplier Device Package :
- 132-QFP
- Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
- 4.75V ~ 5.25V