SIR-56ST3FF
- 제조업체 부품 번호:
- SIR-56ST3FF
- 제조업체/브랜드:
- ROHM Semiconductor
- 설명의 일부:
- EMITTER IR 950NM 100MA T 1 3/4
- 제조사 :
- ROHM Semiconductor
- 제품 카테고리 :
- LED 이미터 - 적외선, UV, 가시광선
- Current - DC Forward (If) (Max) :
- 100mA
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- -25°C ~ 85°C (TA)
- Orientation :
- Top View
- Package / Case :
- T 1 3/4
- Product Status :
- Active
- Radiant Intensity (Ie) Min @ If :
- 5.6mW/sr @ 50mA
- Type :
- Infrared (IR)
- Viewing Angle :
- 30°
- Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
- 1.3V