LTG-Y2K19M-01
- 제조업체 부품 번호:
- LTG-Y2K19M-01
- 제조업체/브랜드:
- LITEON
- 설명의 일부:
- DISP 7SEG 0.2" TRP G/R/O 14DIP
- 재고 상태:
- 재고 없음
- 제조사 :
- LITEON
- 제품 카테고리 :
- LED 문자 및 숫자
- Color :
- Green, Red-Orange
- Common Pin :
- Common Anode
- Current - Test :
- 10mA
- Digit/Alpha Size :
- 0.20" (5.08mm)
- Display Format :
- Display Type :
- 7-Segment
- Millicandela Rating :
- 2mcd
- Number of Characters :
- 3
- Package / Case :
- 14-DIP (0.362", 9.20mm)
- Power Dissipation (Max) :
- 75mW
- Product Status :
- Obsolete
- Size / Dimension :
- 0.650" H x 0.650" W x 0.256" D (16.50mm x 16.50mm x 6.50mm)
- Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
- 2.1V