IS32CS8975-GRLA3-TR
- 제조업체 부품 번호:
- IS32CS8975-GRLA3-TR
- 제조업체/브랜드:
- Lumissil Microsystems
- 설명의 일부:
- IC MCU 8BIT 16KB FLASH 8SOP
- 제조사 :
- Lumissil Microsystems
- 제품 카테고리 :
- 마이크로컨트롤러
- Connectivity :
- I²C, LINbus, SPI, UART/USART
- Core Processor :
- 8051
- Core Size :
- 8-Bit
- Data Converters :
- A/D 4x11b SAR; D/A 1x8b
- EEPROM Size :
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of I/O :
- 12
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C (TA)
- Oscillator Type :
- Internal
- Package / Case :
- 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
- Peripherals :
- LVD, LVR, POR, PWM, WDT
- Product Status :
- Active
- Program Memory Size :
- 16KB (16K x 8)
- Program Memory Type :
- FLASH
- RAM Size :
- 1K x 16
- Speed :
- 32MHz
- Supplier Device Package :
- 8-SOP
- Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
- 2.3V ~ 5.5V