SC39-11GWA
제조업체 부품 번호:
SC39-11GWA
제조업체/브랜드:
Kingbright
설명의 일부:
DISPLAY 7SEG 0.39" SGL GRN 10DIP
재고 상태:
재고 없음
제조사 :
Kingbright
제품 카테고리 :
LED 문자 및 숫자
Color :
Green
Common Pin :
Common Cathode
Current - Test :
20mA
Digit/Alpha Size :
0.39" (10.00mm)
Display Format :
Display Type :
7-Segment
Millicandela Rating :
6.4mcd
Number of Characters :
1
Package / Case :
10-DIP (0.300", 7.62mm)
Power Dissipation (Max) :
62.5mW
Product Status :
Active
Size / Dimension :
0.512" H x 0.394" W x 0.276" D (13.00mm x 10.00mm x 7.00mm)
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
2.2V