LDQ-N284RI
- 제조업체 부품 번호:
- LDQ-N284RI
- 설명의 일부:
- DISP 7SEG 0.28" QUAD RED 12DIP
- Color :
- Red
- Common Pin :
- Common Cathode
- Current - Test :
- 10mA
- Digit/Alpha Size :
- 0.28" (7.00mm)
- Millicandela Rating :
- 5mcd
- Package / Case :
- 12-DIP (0.300", 7.62mm)
- Power Dissipation (Max) :
- 105mW
- Size / Dimension :
- 0.402" H x 1.268" W x 0.228" D (10.20mm x 32.20mm x 5.80mm)
- Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
- 2V