CDSA56R2WF
제조업체 부품 번호:
CDSA56R2WF
제조업체/브랜드:
ChromeLED
설명의 일부:
DISPLAY 7SEG 0.56" SGL RED 10DIP
재고 상태:
5
제조사 :
ChromeLED
제품 카테고리 :
LED 문자 및 숫자
Color :
Red
Common Pin :
Common Anode
Current - Test :
20mA
Digit/Alpha Size :
0.56" (14.20mm)
Display Format :
Display Type :
7-Segment
Millicandela Rating :
60mcd
Number of Characters :
1
Package / Case :
10-DIP
Power Dissipation (Max) :
70mW
Product Status :
Active
Size / Dimension :
0.748" H x 0.500" W x 0.315" D (19.00mm x 12.70mm x 8.00mm)
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
2V