CDSA52B2WF
제조업체 부품 번호:
CDSA52B2WF
제조업체/브랜드:
ChromeLED
설명의 일부:
DISPLAY 7SEG 0.52" SGL BLUE 10DI
제조사 :
ChromeLED
제품 카테고리 :
LED 문자 및 숫자
Color :
Blue
Common Pin :
Common Anode
Current - Test :
20mA
Digit/Alpha Size :
0.52" (13.20mm)
Display Format :
Display Type :
7-Segment
Millicandela Rating :
60mcd
Number of Characters :
1
Package / Case :
10-DIP
Power Dissipation (Max) :
120mW
Size / Dimension :
0.689" H x 0.490" W x 0.331" D (17.50mm x 12.40mm x 8.40mm)
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
3.2V