SA56-51PBWA/A
제조업체 부품 번호:
SA56-51PBWA/A
제조업체/브랜드:
Kingbright
설명의 일부:
0.56" BLUE 7-SEGMENT LED DISPLAY
재고 상태:
재고 없음
제조사 :
Kingbright
제품 카테고리 :
LED 문자 및 숫자
Color :
Blue
Common Pin :
Common Anode
Current - Test :
10mA
Digit/Alpha Size :
0.56" (14.22mm)
Display Format :
Display Type :
7-Segment
Millicandela Rating :
6mcd
Number of Characters :
1
Package / Case :
10-DIP (0.600", 15.24mm)
Power Dissipation (Max) :
120mW
Product Status :
Active
Size / Dimension :
0.670" H x 0.492" W x 0.325" D (17.02mm x 12.50mm x 8.25mm)
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
3.05V