CDDA56B1W
제조업체 부품 번호:
CDDA56B1W
제조업체/브랜드:
ChromeLED
설명의 일부:
DISPLAY 7SEG 0.56" DUAL BLUE 18D
재고 상태:
재고 없음
제조사 :
ChromeLED
제품 카테고리 :
LED 문자 및 숫자
Color :
Blue
Common Pin :
Common Anode
Current - Test :
10mA
Digit/Alpha Size :
0.56" (14.22mm)
Display Format :
Display Type :
7-Segment
Millicandela Rating :
8.5mcd
Number of Characters :
2
Package / Case :
18-DIP
Power Dissipation (Max) :
120mW
Product Status :
Active
Size / Dimension :
0.750" H x 0.984" W x 0.315" D (19.05mm x 25.00mm x 8.00mm)
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
3.2V