SA36-11SRWA
제조업체 부품 번호:
SA36-11SRWA
제조업체/브랜드:
Kingbright
설명의 일부:
DISPLAY 7SEG 0.36" SGL RED 10DIP
재고 상태:
2
제조사 :
Kingbright
제품 카테고리 :
LED 문자 및 숫자
Color :
Red
Common Pin :
Common Anode
Current - Test :
20mA
Digit/Alpha Size :
0.36" (9.14mm)
Display Format :
Display Type :
7-Segment
Millicandela Rating :
10mcd
Number of Characters :
1
Package / Case :
10-DIP (0.200", 5.08mm)
Power Dissipation (Max) :
75mW
Product Status :
Obsolete
Size / Dimension :
0.551" H x 0.295" W x 0.335" D (14.00mm x 7.50mm x 8.50mm)
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
1.85V