EADCD056GA4
- 제조업체 부품 번호:
- EADCD056GA4
- 설명의 일부:
- DISP 7SEG 0.56" DBL YLW-GN 18DIP
- Color :
- Yellow-Green
- Common Pin :
- Common Anode
- Current - Test :
- 20mA
- Digit/Alpha Size :
- 0.56" (14.22mm)
- Display Format :
- Display Type :
- 7-Segment
- Millicandela Rating :
- 6.4mcd
- Number of Characters :
- 2
- Package / Case :
- 18-DIP (0.600", 15.24mm)
- Power Dissipation (Max) :
- 60mW
- Size / Dimension :
- 0.748" H x 0.984" W x 0.315" D (19.00mm x 25.00mm x 8.00mm)
- Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
- 2V