EADCT056GA1
- 제조업체 부품 번호:
- EADCT056GA1
- 설명의 일부:
- DISP 7SEG 0.56" TRP YLW-GN 12DIP
- Color :
- Yellow-Green
- Common Pin :
- Common Cathode
- Current - Test :
- 20mA
- Digit/Alpha Size :
- 0.56" (14.22mm)
- Display Format :
- Display Type :
- 7-Segment
- Millicandela Rating :
- 6.4mcd
- Number of Characters :
- 3
- Package / Case :
- 12-DIP (0.600", 15.24mm)
- Power Dissipation (Max) :
- 60mW
- Size / Dimension :
- 0.748" H x 1.484" W x 0.315" D (19.00mm x 37.70mm x 8.00mm)
- Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
- 2V