EADSS056RA2
- 제조업체 부품 번호:
- EADSS056RA2
- 설명의 일부:
- DISPLAY 7SEG 0.56" SGL RED 10SMD
- Color :
- Red
- Common Pin :
- Common Anode
- Current - Test :
- 20mA
- Digit/Alpha Size :
- 0.56" (14.22mm)
- Display Format :
- Display Type :
- 7-Segment
- Millicandela Rating :
- 24mcd
- Number of Characters :
- 1
- Package / Case :
- 10-SMD, No Lead
- Power Dissipation (Max) :
- 60mW
- Size / Dimension :
- 0.748" H x 0.492" W x 0.124" D (19.00mm x 12.50mm x 3.15mm)
- Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
- 2V