DA56-51QBWA/D
- 제조업체 부품 번호:
- DA56-51QBWA/D
- 설명의 일부:
- DISPLAY 7SEG 0.56" DBL BLU 18DIP
- Color :
- Blue
- Current - Test :
- 20mA
- Digit/Alpha Size :
- 0.56" (14.22mm)
- Millicandela Rating :
- 14mcd
- Package / Case :
- 18-DIP (0.600", 15.24mm)
- Power Dissipation (Max) :
- 120mW
- Size / Dimension :
- 0.670" H x 0.984" W x 0.270" D (17.02mm x 25.00mm x 6.86mm)
- Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
- 3.3V