INND-TS40YCG
- 제조업체 부품 번호:
- INND-TS40YCG
- 설명의 일부:
- DISPLAY 7-SEG 0.4" SGL YLW 10DIP
- Color :
- Yellow
- Common Pin :
- Common Cathode
- Current - Test :
- 20mA
- Digit/Alpha Size :
- 0.40" (10.16mm)
- Millicandela Rating :
- 40mcd
- Package / Case :
- 10-DIP (0.300", 7.62mm)
- Power Dissipation (Max) :
- 70mW
- Size / Dimension :
- 0.508" H x 0.379" W x 0.250" D (12.90mm x 9.63mm x 6.36mm)
- Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
- 2V