QBASS40YG1
- 제조업체 부품 번호:
- QBASS40YG1
- 제조업체/브랜드:
- QT Brightek
- 설명의 일부:
- DISPLAY 14SEG 0.4" SGL GRN 16SMD
- 재고 상태:
- 1
- 제조사 :
- QT Brightek
- 제품 카테고리 :
- LED 문자 및 숫자
- Color :
- Green
- Common Pin :
- Common Cathode
- Current - Test :
- 20mA
- Digit/Alpha Size :
- 0.40" (10.16mm)
- Display Format :
- Display Type :
- 14-Segment, Alphanumeric
- Millicandela Rating :
- 3mcd
- Number of Characters :
- 1
- Package / Case :
- 16-SMD, No Lead
- Power Dissipation (Max) :
- 70mW
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 0.748" H x 0.366" W x 0.148" D (19.00mm x 9.30mm x 3.75mm)
- Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
- 2V