ACSA56-51SURKWA
제조업체 부품 번호:
ACSA56-51SURKWA
제조업체/브랜드:
Kingbright
설명의 일부:
DISPLAY 7SEG 0.56" SGL RED 12SMD
재고 상태:
재고 없음
제조사 :
Kingbright
제품 카테고리 :
LED 문자 및 숫자
Color :
Red
Common Pin :
Common Anode
Current - Test :
20mA
Digit/Alpha Size :
0.56" (14.22mm)
Display Format :
Display Type :
7-Segment
Millicandela Rating :
36mcd
Number of Characters :
1
Package / Case :
12-SMD, No Lead
Power Dissipation (Max) :
75mW
Product Status :
Active
Size / Dimension :
0.669" H x 0.492" W x 0.094" D (17.00mm x 12.50mm x 2.40mm)
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
1.95V