STM32L011E4Y6TR
- 제조업체 부품 번호:
- STM32L011E4Y6TR
- 제조업체/브랜드:
- STMicroelectronics
- 설명의 일부:
- IC MCU 32BIT 16KB FLASH 25WLCSP
- 제조사 :
- STMicroelectronics
- 제품 카테고리 :
- 마이크로컨트롤러
- Connectivity :
- I²C, IrDA, SPI, UART/USART
- Core Processor :
- ARM® Cortex®-M0+
- Core Size :
- 32-Bit Single-Core
- Data Converters :
- A/D 10x12b
- EEPROM Size :
- 512 x 8
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of I/O :
- 21
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (TA)
- Oscillator Type :
- Internal
- Package / Case :
- 25-UFBGA, WLCSP
- Peripherals :
- Brown-out Detect/Reset, DMA, POR, PWM, WDT
- Product Status :
- Active
- Program Memory Size :
- 16KB (16K x 8)
- Program Memory Type :
- FLASH
- RAM Size :
- 2K x 8
- Speed :
- 32MHz
- Supplier Device Package :
- 25-WLCSP
- Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
- 1.65V ~ 3.6V