SC56-11SYKWA
제조업체 부품 번호:
SC56-11SYKWA
제조업체/브랜드:
Kingbright
설명의 일부:
DISPLAY 7SEG 0.56" SGL YLW 10DIP
재고 상태:
재고 없음
제조사 :
Kingbright
제품 카테고리 :
LED 문자 및 숫자
Color :
Yellow
Common Pin :
Common Cathode
Current - Test :
20mA
Digit/Alpha Size :
0.56" (14.22mm)
Display Format :
Display Type :
7-Segment
Millicandela Rating :
160mcd
Number of Characters :
1
Package / Case :
10-DIP (0.600", 15.24mm)
Power Dissipation (Max) :
75mW
Product Status :
Active
Size / Dimension :
0.750" H x 0.500" W x 0.315" D (19.05mm x 12.70mm x 8.00mm)
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
2V