LQ065Y5DZ01
제조업체 부품 번호:
LQ065Y5DZ01
제조업체/브랜드:
Sharp Microelectronics
설명의 일부:
TFT 6.5"LCD COLOR W/LED BCK LT
재고 상태:
재고 없음
제조사 :
Sharp Microelectronics
제품 카테고리 :
LCD, OLED, 그래픽
Background Color :
Backlight :
LED - White
Controller Type :
Diagonal Screen Size :
6.5" (165.10mm)
Display Mode :
Transmissive
Display Type :
TFT - Color
Dot Pixels :
800 x 480 (WVGA)
Graphics Color :
Red, Green, Blue (RGB)
Interface :
Parallel, 24-Bit (RGB)
Product Status :
Obsolete
Touchscreen :
Viewing Area :
141.60mm W x 84.96mm H