L016N002AYYHET0000
제조업체 부품 번호:
L016N002AYYHET0000
제조업체/브랜드:
Vishay / Dale
설명의 일부:
LED DISPLAY 16*2 5V
재고 상태:
197
제조사 :
Vishay / Dale
제품 카테고리 :
LCD, OLED 문자 및 숫자
Background Color :
Backlight :
LED - Yellow/Green
Character Format :
5 x 8 Dots
Character Size :
5.55mm H x 2.95mm W
Controller Type :
Display Format :
16 x 2
Display Mode :
Transflective
Display Type :
STN - Super-Twisted Nematic
Dot Size :
0.55mm W x 0.65mm H
Interface :
Parallel, 8-Bit
Number of Characters :
32
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
Outline L x W x H :
84.00mm x 44.00mm x 13.20mm
Product Status :
Active
Text Color :
Yellow/Green
Viewing Area :
66.00mm L x 16.00mm W
Voltage - Supply :
4.5V ~ 5.5V