C404ALBFWSW6WT33PAB
제조업체 부품 번호:
C404ALBFWSW6WT33PAB
제조업체/브랜드:
Focus LCDs
설명의 일부:
40X4 FSTN GRAY CHARACTER LCD
재고 상태:
6
제조사 :
Focus LCDs
제품 카테고리 :
LCD, OLED 문자 및 숫자
Background Color :
Gray
Backlight :
LED - White
Character Format :
5 x 8 Dots
Character Size :
4.89mm H x 2.78mm W
Controller Type :
SPLC780D
Display Format :
40 x 4
Display Mode :
Transflective
Display Type :
FSTN - Film Super-Twisted Nematic
Dot Size :
0.50mm W x 0.55mm H
Interface :
Parallel
Number of Characters :
160
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
Outline L x W x H :
190.00mm x 54.00mm x 13.00mm
Product Status :
Active
Text Color :
Black
Viewing Area :
147.00mm L x 29.50mm W
Voltage - Supply :
3.3V