TMS320C6201GJC200
- 제조업체 부품 번호:
- TMS320C6201GJC200
- 설명의 일부:
- IC FIXED-POINT DSP 352-FC/CSP
- Clock Rate :
- 200MHz
- Interface :
- Host Interface, McBSP
- Non-Volatile Memory :
- External
- On-Chip RAM :
- 128kB
- Operating Temperature :
- 0°C ~ 90°C (TC)
- Package / Case :
- 352-BBGA, FCBGA
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- 352-FCBGA (35x35)
- Voltage - Core :
- 1.80V
- Voltage - I/O :
- 3.30V