TMS320C6203BZNY300
- Manufacturer Part Number:
- TMS320C6203BZNY300
- Manufacturer/Brand:
- Texas Instruments
- Part of Description:
- IC FIXED-POINT DSP 384-FC/CSP
- Manufacturer :
- Texas Instruments
- Product Category :
- DSP (Digital Signal Processors)
- Clock Rate :
- 300MHz
- Interface :
- McBSP
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Non-Volatile Memory :
- External
- On-Chip RAM :
- 896kB
- Operating Temperature :
- 0°C ~ 90°C (TC)
- Package / Case :
- 384-FBGA, FCCSPBGA
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- 384-FC/CSP (18x18)
- Type :
- Fixed Point
- Voltage - Core :
- 1.50V
- Voltage - I/O :
- 3.30V