LM3503SQ-16/NOPB
Manufacturer Part Number:
LM3503SQ-16/NOPB
Part of Description:
IC LED DRV RGLTR PWM 16WQFN
Current - Output / Channel :
400mA (Switch)
Dimming :
Analog, PWM
Frequency :
1MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
16-WFQFN Exposed Pad
Supplier Device Package :
16-WQFN (4x4)
Voltage - Output :
16V
Voltage - Supply (Max) :
5.5V
Voltage - Supply (Min) :
2.5V