SST-90-W57S-F11-M2201
Manufacturer Part Number:
SST-90-W57S-F11-M2201
Manufacturer/Brand:
Luminus Devices
Part of Description:
LED COB SST-90 COOL WH SQ 5700K
Manufacturer :
Luminus Devices
Product Category :
COBs, Engines, Modules, Strips
CCT (K) :
5700K
Color :
White, Cool
Configuration :
Square
CRI (Color Rendering Index) :
70
Current - Max :
9A
Current - Test :
3.15A
Features :
Height :
5.40mm
Lens Type :
Domed
Light Emitting Surface (LES) :
8.00mm Dia
Lumens/Watt @ Current - Test :
76 lm/W
Luminous Flux @ Current/Temperature :
775lm (750lm ~ 800lm)
Product Status :
Obsolete
Size / Dimension :
11.00mm L x 10.00mm W
Temperature - Test :
25°C
Type :
Chip On Board (COB)
Viewing Angle :
100°
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
3.25V