TMS320C6727BGDH350
Manufacturer Part Number:
TMS320C6727BGDH350
Manufacturer/Brand:
Texas Instruments
Part of Description:
IC FLOATING POINT DSP 256-BGA
Manufacturer :
Texas Instruments
Product Category :
DSP (Digital Signal Processors)
Clock Rate :
350MHz
Interface :
EBI/EMI, HPI, I²C, McASP, SPI
Mounting Type :
Surface Mount
Non-Volatile Memory :
ROM (384kB)
On-Chip RAM :
288kB
Operating Temperature :
0°C ~ 90°C (TC)
Package / Case :
256-BGA
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
256-BGA (17x17)
Type :
Floating Point
Voltage - Core :
1.40V
Voltage - I/O :
3.30V