AL5890-20Y-13
Manufacturer Part Number:
AL5890-20Y-13
Manufacturer/Brand:
Diodes Incorporated
Part of Description:
IC LED DRVR LIN NO SOT89-5 2.5K
Manufacturer :
Diodes Incorporated
Product Category :
LED Drivers
Applications :
Lighting, Signage
Current - Output / Channel :
20mA
Dimming :
No
Frequency :
Internal Switch(s) :
No
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C (TA)
Package / Case :
SOT-89-5/6
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
SOT-89-5
Topology :
Type :
Linear
Voltage - Output :
400V
Voltage - Supply (Max) :
400V
Voltage - Supply (Min) :
7V