SST-90-W57S-T11-N3201
Manufacturer Part Number:
SST-90-W57S-T11-N3201
Part of Description:
LED COB SST-90 COOL WH SQ 5700K
CCT (K) :
5700K
Current - Max :
9A
Current - Test :
3.15A
Features :
Height :
5.40mm
Light Emitting Surface (LES) :
8.00mm Dia
Lumens/Watt @ Current - Test :
95 lm/W
Luminous Flux @ Current/Temperature :
975lm (950lm ~ 1000lm)
Size / Dimension :
11.00mm L x 10.00mm W
Temperature - Test :
25°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
3.25V