ONET1101LRGETG4
Manufacturer Part Number:
ONET1101LRGETG4
Manufacturer/Brand:
Texas Instruments
Part of Description:
IC LASER DRV 11.3GB 3.63V 24VQFN
Manufacturer :
Texas Instruments
Product Category :
Laser Drivers
Current - Bias :
100 mA
Current - Modulation :
85mA
Current - Supply :
95 mA
Data Rate :
11.3Gbps
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Channels :
1
Operating Temperature :
-25°C ~ 100°C
Package / Case :
24-VFQFN Exposed Pad
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Supplier Device Package :
24-VQFN (4x4)
Type :
Laser Diode Driver (Fiber Optic)
Voltage - Supply :
2.97V ~ 3.63V