PT-39-B-C21-EPB
Manufacturer Part Number:
PT-39-B-C21-EPB
Manufacturer/Brand:
Luminus Devices
Part of Description:
LED MOD PT-39 BLUE RECT
Manufacturer :
Luminus Devices
Product Category :
COBs, Engines, Modules, Strips
CCT (K) :
Color :
Blue
Configuration :
Rectangle
CRI (Color Rendering Index) :
Current - Max :
9.8A
Current - Test :
9.8A
Features :
With Connector
Height :
6.30mm
Lens Type :
Flat
Light Emitting Surface (LES) :
1.87mm L x 2.09mm W
Lumens/Watt @ Current - Test :
7 lm/W
Luminous Flux @ Current/Temperature :
268lm (215lm ~ 320lm)
Product Status :
Obsolete
Size / Dimension :
26.50mm L x 16.00mm W
Temperature - Test :
25°C
Type :
LED Module
Viewing Angle :
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
3.9V