L2C3-2790105B06000
Manufacturer Part Number:
L2C3-2790105B06000
Part of Description:
LED COB COMPACT WHT RECT 2700K
CCT (K) :
2700K 3-Step MacAdam Ellipse
CRI (Color Rendering Index) :
90
Current - Max :
600mA
Current - Test :
350mA
Features :
Height :
1.50mm
Light Emitting Surface (LES) :
6.50mm Dia
Lumens/Watt @ Current - Test :
96 lm/W
Luminous Flux @ Current/Temperature :
385lm (Typ)
Size / Dimension :
12.00mm L x 15.00mm W
Temperature - Test :
85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
11.5V