TMS320C6727BZDH275
- Manufacturer Part Number:
- TMS320C6727BZDH275
- Manufacturer/Brand:
- Texas Instruments
- Part of Description:
- IC FLOATING POINT DSP 256-BGA
- Manufacturer :
- Texas Instruments
- Product Category :
- DSP (Digital Signal Processors)
- Clock Rate :
- 275MHz
- Interface :
- EBI/EMI, HPI, I²C, McASP, SPI
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Non-Volatile Memory :
- ROM (384kB)
- On-Chip RAM :
- 288kB
- Operating Temperature :
- 0°C ~ 90°C (TC)
- Package / Case :
- 256-BGA
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- 256-BGA (17x17)
- Type :
- Floating Point
- Voltage - Core :
- 1.20V
- Voltage - I/O :
- 3.30V