CXA3590-0000-000NT0BD30F
Manufacturer Part Number:
CXA3590-0000-000NT0BD30F
Manufacturer/Brand:
Cree LED
Part of Description:
LED COB XLAMP WARM WHT SQU 3000K
Manufacturer :
Cree LED
Product Category :
COBs, Engines, Modules, Strips
CCT (K) :
3000K 4-Step MacAdam Ellipse
Color :
White, Warm
Configuration :
Square
CRI (Color Rendering Index) :
80
Current - Max :
3.6A
Current - Test :
2.4A
Features :
Height :
1.70mm
Lens Type :
Flat
Light Emitting Surface (LES) :
30.00mm Dia
Lumens/Watt @ Current - Test :
122 lm/W
Luminous Flux @ Current/Temperature :
10500lm (10000lm ~ 11000lm)
Product Status :
Active
Size / Dimension :
34.85mm L x 34.85mm W
Temperature - Test :
85°C
Type :
Chip On Board (COB)
Viewing Angle :
115°
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
36V