L2T0-5070012M00000
Manufacturer Part Number:
L2T0-5070012M00000
Manufacturer/Brand:
Lumileds
Part of Description:
LED MOD LUXEON CL WH RECT 5000K
Manufacturer :
Lumileds
Product Category :
COBs, Engines, Modules, Strips
CCT (K) :
5000K
Color :
White, Cool
Configuration :
Rectangle
CRI (Color Rendering Index) :
70
Current - Max :
1.05A
Current - Test :
700mA
Features :
With Connector
Height :
6.21mm
Lens Type :
Domed
Light Emitting Surface (LES) :
Lumens/Watt @ Current - Test :
140 lm/W
Luminous Flux @ Current/Temperature :
3260lm (Typ)
Product Status :
Obsolete
Size / Dimension :
146.60mm L x 45.00mm W
Temperature - Test :
85°C
Type :
LED Module
Viewing Angle :
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
33.25V