PT-39-B-L21-EPF
Manufacturer Part Number:
PT-39-B-L21-EPF
Current - Max :
9.8A
Current - Test :
9.8A
Height :
6.30mm
Light Emitting Surface (LES) :
1.87mm L x 2.09mm W
Product Status :
Not For New Designs
Size / Dimension :
26.50mm L x 16.00mm W
Temperature - Test :
40°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
3.9V