PT-40-G-L51-MPH
Manufacturer Part Number:
PT-40-G-L51-MPH
Manufacturer/Brand:
Luminus Devices
Part of Description:
LED MOD PT-40 GREEN RECT
Manufacturer :
Luminus Devices
Product Category :
COBs, Engines, Modules, Strips
CCT (K) :
Color :
Green
Configuration :
Rectangle
CRI (Color Rendering Index) :
Current - Max :
Current - Test :
9.8A
Features :
With Connector
Height :
3.70mm
Lens Type :
Flat
Light Emitting Surface (LES) :
1.61mm L x 2.42mm W
Lumens/Watt @ Current - Test :
35 lm/W
Luminous Flux @ Current/Temperature :
1735lm (1450lm ~ 2020lm)
Product Status :
Not For New Designs
Size / Dimension :
21.85mm L x 15.00mm W
Temperature - Test :
40°C
Type :
LED Module
Viewing Angle :
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
5.1V