BXRB-56C0700-A-00
Manufacturer Part Number:
BXRB-56C0700-A-00
Part of Description:
LED COB ES WH STARBRD 5600K
CCT (K) :
5600K
Color :
White, Cool
Configuration :
Starboard
CRI (Color Rendering Index) :
70
Current - Max :
700mA
Current - Test :
365mA
Features :
Height :
3.20mm
Lens Type :
Domed
Light Emitting Surface (LES) :
10.50mm Dia
Lumens/Watt @ Current - Test :
112 lm/W
Luminous Flux @ Current/Temperature :
780lm (Typ)
Product Status :
Obsolete
Size / Dimension :
19.90mm L x 19.90mm W
Temperature - Test :
25°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
17.2V