CXA3590-0000-000RT0BD30F
Manufacturer Part Number:
CXA3590-0000-000RT0BD30F
CCT (K) :
3000K 4-Step MacAdam Ellipse
Current - Max :
1.8A
Current - Test :
1.2A
Features :
Height :
1.70mm
Light Emitting Surface (LES) :
30.00mm Dia
Lumens/Watt @ Current - Test :
122 lm/W
Luminous Flux @ Current/Temperature :
10500lm (10000lm ~ 11000lm)
Size / Dimension :
34.85mm L x 34.85mm W
Temperature - Test :
85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
72V