VS-C-XLR-10-CW-24V
Manufacturer Part Number:
VS-C-XLR-10-CW-24V
Manufacturer/Brand:
LED Lighting Inc.
Part of Description:
LED ENG VSCXLR WH LNR STR 6250K
Stock Condition:
18
Manufacturer :
LED Lighting Inc.
Product Category :
COBs, Engines, Modules, Strips
CCT (K) :
6250K
Color :
White, Cool
Configuration :
Linear Light Strip, Plug and Play
CRI (Color Rendering Index) :
80
Current - Max :
Current - Test :
Features :
Dimming, IP50
Height :
9.90mm
Lens Type :
Flat
Light Emitting Surface (LES) :
Lumens/Watt @ Current - Test :
Luminous Flux @ Current/Temperature :
203lm
Product Status :
Active
Size / Dimension :
256.54mm L x 23.90mm W
Temperature - Test :
Type :
LED Engine
Viewing Angle :
90°
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
24V