SBR-70-B-R75-KF300
Manufacturer Part Number:
SBR-70-B-R75-KF300
Manufacturer/Brand:
Luminus Devices
Part of Description:
LED MOD SBR-70 BLUE STARBOARD
Manufacturer :
Luminus Devices
Product Category :
COBs, Engines, Modules, Strips
CCT (K) :
Color :
Blue
Configuration :
Starboard
CRI (Color Rendering Index) :
Current - Max :
10.5A
Current - Test :
10.5A
Features :
Height :
3.44mm
Lens Type :
Flat
Light Emitting Surface (LES) :
3.00mm Dia
Lumens/Watt @ Current - Test :
5 lm/W
Luminous Flux @ Current/Temperature :
200lm (Typ)
Product Status :
Active
Size / Dimension :
19.90mm Dia
Temperature - Test :
25°C
Type :
LED Module
Viewing Angle :
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
3.8V