FX-SW-20-18V-35K-90-5
Manufacturer Part Number:
FX-SW-20-18V-35K-90-5
Manufacturer/Brand:
LUXTECH
Part of Description:
LED MOD WM WHT LNR STRIP 3500K
Manufacturer :
LUXTECH
Product Category :
COBs, Engines, Modules, Strips
CCT (K) :
3500K 3-Step MacAdam Ellipse
Color :
White, Warm
Configuration :
Linear Light Strip, Flexible
CRI (Color Rendering Index) :
90
Current - Max :
Current - Test :
Features :
Height :
3.05mm
Lens Type :
Flat
Light Emitting Surface (LES) :
Lumens/Watt @ Current - Test :
Luminous Flux @ Current/Temperature :
Product Status :
Active
Size / Dimension :
5000.00mm L x 8.00mm W
Temperature - Test :
85°C
Type :
LED Module
Viewing Angle :
120°
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
18V