CXB3590-0000-00PR0U0A30Q
Manufacturer Part Number:
CXB3590-0000-00PR0U0A30Q
Manufacturer/Brand:
Cree LED
Part of Description:
LED COB XLAMP WHITE SQUARE
Manufacturer :
Cree LED
Product Category :
COBs, Engines, Modules, Strips
CCT (K) :
Color :
White
Configuration :
Square
CRI (Color Rendering Index) :
90
Current - Max :
1.8A
Current - Test :
1.2A
Features :
Height :
1.70mm
Lens Type :
Flat
Light Emitting Surface (LES) :
30.00mm Dia
Lumens/Watt @ Current - Test :
Luminous Flux @ Current/Temperature :
Product Status :
Active
Size / Dimension :
34.85mm L x 34.85mm W
Temperature - Test :
85°C
Type :
Chip On Board (COB)
Viewing Angle :
115°
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
72V