SSM-80-W27M-A91-JB800
Manufacturer Part Number:
SSM-80-W27M-A91-JB800
Manufacturer/Brand:
Luminus Devices
Part of Description:
LED MOD SSM-80 WM WH RECT 2700K
Manufacturer :
Luminus Devices
Product Category :
COBs, Engines, Modules, Strips
CCT (K) :
2700K
Color :
White, Warm
Configuration :
Rectangle
CRI (Color Rendering Index) :
83 (Typ)
Current - Max :
2A
Current - Test :
1.4A
Features :
Height :
5.30mm
Lens Type :
Domed
Light Emitting Surface (LES) :
8.00mm Dia
Lumens/Watt @ Current - Test :
55 lm/W
Luminous Flux @ Current/Temperature :
1005lm (970lm ~ 1040lm)
Product Status :
Obsolete
Size / Dimension :
10.00mm L x 11.00mm W
Temperature - Test :
25°C
Type :
LED Module
Viewing Angle :
120°
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
13V