LC4H-R6-AC240V
- Manufacturer Part Number:
- LC4H-R6-AC240V
- Manufacturer/Brand:
- Panasonic
- Part of Description:
- COUNTER LCD 6 CHAR 100-240V PNL
- Manufacturer :
- Panasonic
- Product Category :
- Panel Meters - Counters, Hour Meters
- Count Rate :
- 30Hz, 5kHz
- Display Characters - Height :
- Display Type :
- LCD - Dual Color Characters, Backlight
- Ingress Protection :
- IP66 - Dust Tight, Water Resistant
- Input Type :
- No Voltage
- Mounting Type :
- Panel Mount
- Number of Characters Per Row :
- 6, 6
- Operating Mode :
- Up, Down, Command, Individual, Quadrature
- Output Type :
- Relay
- Panel Cutout Dimensions :
- Square - 45.00mm x 45.00mm
- Product Status :
- Obsolete
- Reset :
- External, Front Panel
- Termination Style :
- Plug In, 11 Pin (Octal)
- Time Format :
- Type :
- Preset
- Voltage - Supply :
- 100 ~ 240VAC