LC4HW-T6-DC24V
- Manufacturer Part Number:
- LC4HW-T6-DC24V
- Manufacturer/Brand:
- Panasonic
- Part of Description:
- COUNTER LCD 6 CHAR 12-24V PNL MT
- Stock Condition:
- 1
- Manufacturer :
- Panasonic
- Product Category :
- Panel Meters - Counters, Hour Meters
- Count Rate :
- 30Hz, 5kHz
- Display Characters - Height :
- Display Type :
- LCD - Dual Color Characters, Backlight
- Ingress Protection :
- IP66 - Dust Tight, Water Resistant
- Input Type :
- No Voltage
- Mounting Type :
- Panel Mount
- Number of Characters Per Row :
- 6, 6
- Operating Mode :
- Up, Down, Command, Individual, Quadrature
- Output Type :
- Solid State (2)
- Panel Cutout Dimensions :
- Square - 45.00mm x 45.00mm
- Product Status :
- Active
- Reset :
- External, Front Panel
- Termination Style :
- Plug In, 11 Pin (Octal)
- Time Format :
- Type :
- Batch, Tachometer, Timer, Totalizer
- Voltage - Supply :
- 12 ~ 24VDC