L213-4070016MRH001
Manufacturer Part Number:
L213-4070016MRH001
Manufacturer/Brand:
Lumileds
Part of Description:
LED MOD LUXEON WH LNR STR 4000K
Manufacturer :
Lumileds
Product Category :
COBs, Engines, Modules, Strips
CCT (K) :
4000K
Color :
White, Neutral
Configuration :
Linear Light Strip
CRI (Color Rendering Index) :
70
Current - Max :
2A
Current - Test :
700mA
Features :
Height :
6.20mm
Lens Type :
Flat
Light Emitting Surface (LES) :
Lumens/Watt @ Current - Test :
184 lm/W
Luminous Flux @ Current/Temperature :
5702lm (Typ)
Product Status :
Active
Size / Dimension :
121.40mm L x 49.50mm W
Temperature - Test :
85°C
Type :
LED Module
Viewing Angle :
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
44.4V