K3MA-F 24VAC/VDC
Manufacturer Part Number:
K3MA-F 24VAC/VDC
Manufacturer/Brand:
Omron Automation
Part of Description:
COUNTER LCD 5 CHAR 24V PANEL MT
Manufacturer :
Omron Automation
Product Category :
Panel Meters - Counters, Hour Meters
Count Rate :
5kHz
Display Characters - Height :
0.560" (14.20mm)
Display Type :
LCD - Dual Color Characters, Backlight
Ingress Protection :
IP66 - Dust Tight, Water Resistant
Input Type :
No Voltage, Voltage
Mounting Type :
Panel Mount
Number of Characters Per Row :
5
Operating Mode :
Up
Output Type :
Panel Cutout Dimensions :
Rectangular - 92.00mm x 45.00mm