L2C5-50701204E1300
Manufacturer Part Number:
L2C5-50701204E1300
LED COB LUXEON CL WHT RECT 5000K
Stock Condition:
17
CRI (Color Rendering Index) :
70
Current - Max :
900mA
Current - Test :
450mA
Features :
Height :
1.50mm
Light Emitting Surface (LES) :
13.00mm Dia
Lumens/Watt @ Current - Test :
160 lm/W
Luminous Flux @ Current/Temperature :
2509lm (Typ)
Size / Dimension :
20.00mm L x 24.00mm W
Temperature - Test :
85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
34.8V